Partiavdelningar Stockholms stad

Old Town of Stockholm

I Stockholms stads partidistrikt finns flera partiavdelningar. Bland annat berättar partiavdelningarna om Kristdemokraternas politik inom sitt område.

Här finns kontaktuppgifter till partiavdelningarna i Stockholms stad. Om du inte hittar det du söker är du välkommen att kontakta Kristdemokraterna i Stockholms stad och län.

Bromma
Ordförande: Mejke Runström
Epost: mejke.runstrom@kristdemokraterna.se

Skarpnäck
Ordförande: Jonathan Lindgren
Epost: jonathan.lindgren@kristdemokraterna.se

Kungsholmen
Ordförande: Ewa-Marie Ås
Epost: ewa-marie.as@kristdemokraterna.se

Norrmalm
Ordförande: Lisbeth Friman
Epost: lisbeth.friman@kristdemokraterna.se

Sydväst
Ordförande: Mario Shevchenko
Epost: mario.shevchenko@kristdemokraterna.se

Södermalm
http://wp.kristdemokraterna.se/sodermalm/
Tf ordförande: Jonatan Hedin
Epost: jonatan.hedin@kristdemokraterna.se
Ordförande: Ofelia Namazova
Epost: ofelia.namazova@kristdemokraterna.se

Järva-Västerort
Ordförande: Fredrik Wallén
Epost: fredrik.wallen@kristdemokraterna.se

Östermalm
http://wp.kristdemokraterna.se/ostermalm/
Ordförande: Britt Westerlind
Epost: britt.westerlind@kristdemokraterna.se

Farsta
Ordförande: Per Anders Waern
Epost:pa@waern.org

 

tai iwin